Alergie

Jedną z najczęściej spotykanych przypadłości właściwych naszym czasom jest alergia. Jej pojawienie się i rozwój są silnie związane z problemami cywilizacyjnymi, takimi jak zanieczyszczenie środowiska i skażenie chemiczne żywności.

Istnieje wiele rodzajów alergii – u niektórych osób występują pojedynczo, niekiedy zaś współistnieją wraz z innymi rodzajami uczuleń. Do najpopularniejszych odmian należy alergia na pyłki kwiatów i traw. Najsilniej atakuje w okresie kwitnięcia roślin, a więc od kwietnia do października.

Kolejnym rodzajem uczulenia jest alergia pokarmowa, która może dotyczyć praktycznie każdego rodzaju pokarmu, jednak najczęstszymi alergenami są przetwory mleczne, niektóre orzechy oraz truskawki i owoce morza.

Ponadto uczulać mogą zarodki grzybów pleśniowych, kurz i roztocza, sierść zwierząt domowych oraz detergenty zawarte w kosmetykach i zanieczyszczenia w wodzie. Te ostatnie mogą prowadzić do rozwoju atopowego zapalenia skóry, charakteryzującego się łuszczeniem i świądem skóry całego ciała.

Do najczęstszych objawów alergii należy wodnisty katar sienny, kichanie, swędzenie i pieczenie oczu, drapanie w gardle oraz podrażnienie skóry. Leczenie tego schorzenia jest przeważnie objawowe i polega na podawaniu antyhistaminowych leków przeciwalergicznych.

W ciężkim przebiegu alergii warto jest pomyśleć o odczulaniu, które polega na podawaniu coraz większych dawek alergenu do organizmu pacjenta, aż ten uodporni się na czynnik uczulający i przestanie na niego reagować. W przypadku niepodjęcia odpowiedniego leczenia, schorzenie może się przerodzić w astmę oskrzelową, cechującą się problemami z oddychaniem i napadami duszności.

apteki oferują Corsodyl w bardzo niskich cenach

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *