Narkomania

NarkomaniaNarkotyki są silnie uzależniającymi środkami psychoaktywnymi, dzielącymi się na wiele grup i kategorii. Można wśród nich wyróżnić barbiturany (leki nasenne), kokainę, grzyby halucynogenne, amfetaminę, benzodiazepiny (leki uspokajające), LSD, amfetaminę, ecstasy, marihuanę, opiaty (heroina), sterydy anaboliczne, narkotyki wziewne (kleje) i tzw. dopalacze.

Efekt uzależniający wynika z pobudzania przez wszystkie te substancje układu neuroprzekaźników i, co za tym idzie, stymulowania układu nagrody, odpowiedzialnego za odczuwanie przyjemności przez osobę zażywającą narkotyk.

Im częściej ta osoba przyjmuje środek odurzający, tym słabsze jest jego działanie i tym większych dawek domaga się przyzwyczajony do narkotyku organizm.

Leczenie narkomanii jest wyjątkowo trudne, z tego też względu samodzielne zerwanie z nałogiem jest prawie niemożliwe. Uzależniony potrzebuje fachowej pomocy ze strony terapeuty, a także wsparcia rodziny.

Istotne jest jednak także wspomaganie farmakologiczne, które pomoże przetrwać najsilniejsze objawy zespołu abstynencyjnego, takie jak przyspieszone bicie serca, silny niepokój, drżenie kończyn, bóle głowy, czy bezsenność.

kiedyś sprzedaż Vizendo 5mg była wyższa niż dotychczas

Ze względu na duże niebezpieczeństwo, jakie dla zdrowia i życia niosą narkotyki, zarówno zażywanie ich, jak i posiadanie jest nielegalne. Jednocześnie w odpowiedzi na tę sytuację, pojawiły się środowiska domagające się częściowej legalizacji tzw. narkotyków miękkich, takich jak marihuana.

Mnożą się także środki psychoaktywne, które nie zostały jeszcze oficjalnie sklasyfikowane jako narkotyki (na przykład ‚dopalacze’), a zatem są tymczasowo legalne, jednak ich skład nie jest w żaden sposób kontrolowany a zażywanie wiąże się z ogromnym ryzykiem dla zdrowia i życia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *