Alkoholizm

Od zarania ludzkości człowiek może się poszczycić wieloma przełomowymi odkryciami i rewolucyjnymi wynalazkami, które odmieniły świat oraz bieg historii. Niektóre z nich oddziaływały pozytywnie na rozwój cywilizacji, tak jak okiełznanie ognia, wynalezienie koła, opatentowanie szczepionki.

Inne zaś zaprojektowane były z myślą aby pomagać człowiekowi, a z czasem obróciły się przeciwko niemu. Tak było z wynalezionym przez Alfreda Nobla dynamitem, którego zastosowanie ogromnie ułatwiało przeprowadzanie prac konstrukcyjnych, jednak z czasem stał się podstawą tworzenia materiałów wybuchowych, których siła rażenia wymierzona była również w ludzi.

To samo stało się ze znanym już w starożytności alkoholem

czytaj dalej

Uzależnienie od nikotyny

Nikotyna jest silnie toksycznym i uzależniającym związkiem chemicznym stosowanym w produkcji wyrobów tytoniowych. Właściwości uzależniające wynikają głównie z jej działania stymulującego – palenie papierosów podnosi poziom adrenaliny, przyspiesza bicie serca, ułatwia koncentrację.

Dzięki temu kojarzy się z przyjemnością, jest więc czynnością coraz częściej powtarzaną. Jednak organizm po pewnym czasie przyzwyczaja się do papierosów i im więcej

nasza firma ma Fenoterol po najniższej cenie na rynku kalendarz szczepień czytaj dalej